سه شنبه 5 تير 1397

گزارش برگزاری برنامه جنگل­نوردی ارسباران درمنطقه آستامال، کرینگان، ارس

 پیرو مصوبه هیئت مدیره سازمان، برنامه جنگلنوردی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در سال 1397 با حضوربیش از 160نفر از اعضای سازمان درروزهای پنجشنبه و جمعه مورخه  31 خرداد و یکم تیرماه برگزار ­گردید.

بنا به گزارش واحد روابط عمومی سازمان و به نقل از کمیسیون ورزش، این برنامه به مدت دو روز برگزار گردید. اعضای گروه در روز اول مسیری به طول حدود 11 کیلومتر و در ارتفاع1500تا2400 متر را طی کردند و در روز دوم نیز حدود 12 کیلومتر و در ارتفاع300تا 1500 از سطح آبهای آزاد، طی مسیرنمودند.

برنامه های روز اول راس ساعت5:30 صبح روز پنجشنبه از محل پارکینگ سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با حرکت وسائل نقلیه به طرف منطقه ورزقان آغاز شد.

در محل پارک جنگلی سد ورزقان توسط مسئولین برنامه پذیرایی از اعضا تدارک دیده شده بود که بعد از رسیدن به منطقه مذکور صبحانه صرف شد. برنامه جنگلنوردی حوالی ساعت 11 ظهر از منطقه سید جبرئیل -  روستای آستامال در یک ستون منظم آغاز  و پس از طی مسیری جنگلی به منطقه غازی بلاغی ادامه پیدا کرد و بعد از رسیدن به محل مورد نظر، ناهار  در آنجا صرف شد. بعد از صرف ناهار و استراحت کوتاه گروه به طرف کمپ روستای کرینگان حرکت و بعد از رسیدن به کمپ، اعضای گروه در چادرهای تدارک دیده شده اسکان داده شدند.

اسکان شبانه خواهران در مسجد جامع روستای کرینگان و اسکان برادران در چادر و محوطه روستا انجام پذیرفت صرف شام در  مسجد روستا انجام گرفت.

برنامه روز دوم نیز به ترتیب روز اول راس ساعت 6:00 صبح پس از صرف صبحانه راس ساعت 7 صبح شروع و پس از طی مسافت 12 کیلومتر در مسیری کوهستانی و جنگلی به روستای «اولی» رسیده و بعد از صرف ناهار در روستای اولی سوار مینی­بوس­ها شده و با حرکت به سمت تبریز از مسیر رودخانه ارس برنامه خاتمه یافت.

لازم به توضیح است که این منطقه جزو یکی از زیباترین مناطق جنگلی کشور و دارای مناظر طبیعی سحر انگیز و دیدنی کشور می باشد. 

چایکنار، بلوار استاد شهریار، بعد از پل گلکار، پایین تر از بنیاد شهید و امور ایثارگران

تلفن: 36598300 041 * فاکس: 36598346 041 * پست الکترونيک: info @Azarnezam.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی می باشد.

nagofte nagofte

Designed by Rman Co