شنبه 11 اسفند 1397

گزارش برگزاری جشن سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس

جشن بزرگداشت روز مهندس با حضور اعضای هیات مدیره سازمان در محل دفترکار استاندار آذربایجان شرقی و دیدار با مدیریت عالی استان آغاز و با برگزاری جشن، به مدت سه روز در محل سالن همایش های بین المللی تبریز ادامه یافت.

در ابتدای این دیدار مهندس طوماری رئیس سازمان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد هیات مدیره دوره هشتم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان از دکتر پورمحمد استاندار آذربایجان شرقی بخاطر اهمیتی که برای جایگاه مهندسین قایل هستند تقدیر و تشکر نموده و اظهار داشت:

جامعه مهندسی از ارکان توسعه کشور است و ما با توجه به این اهمیت امیدواریم با همکاری مسئولان قدمهای مهمی را در این راه برداریم.

وی در این دیدار اظهارداشت: تلاش تمامی مهندسان در طول سالیان گذشته مایه ی آبادانی کشور عزیزمان بوده است. وی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت جایگاه مهندسان در جامعه افزود: بلاشک مهندسان سرداران سازندگی کشورمان هستند و کسی نمی تواند منکر این امر باشد. علی طوماری ادامه داد: قطعا نتیجه ی حضور مهندسان در هر جامعه ای توسعه و آبادانی آن جامعه خواهد بود. رئیس سازمان نظام مهندسی اظهار داشت: حضور حضرتعالی به عنوان یکی از مدیران جامعه همچنین عضوی از اعضای این خانواده بزرگ مهندسی را غنیمت شمرده و امیدواریم حضور تان منشا خیر وبرکت برای جامعه مهندسی استان باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی، در ادامه برگزاری آیینهای  بزرگداشت روز مهندس که در محل سالن همایش های بین المللی تبریز واقع در شهرک خاوران و به مدت سه روز و با حضور تنی چنداز اعضای هیات مدیره و اعضای سازمان برگزار گردید، این مراسم با سخنان رئیس سازمان آغاز و با اجرای برنامه های متنوع تفریحی و فرهنگی ادامه یافت.

مهندس علی طوماری رئیس سازمان درابتدای این مراسم طی سخنانی ضمن گرامیداشت مقام مهندس و تبریک فرارسیدن این روز اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی به عنوان یکی از مجموعه های مردم نهاد امروز به خود می بالد که توانسته است در سخت ترین شرایط ضمن انجام وظایف خود یار و یاور هموطنان و مسئولان محترم بوده و گامهای اساسی را در راستای توسعه بردارد.

رئیس سازمان همچنین در حاشیه این مراسمدر مصاحبه ای کوتاه با خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد و نام مهندسان شهیدافزود: جامعه مهندسی کشور افتخار دارد که در اکثربخش ها و رشته های مهندسی مهندسین متعهدی را به کشور و انقلاب تقدیم کرده است و اکنون نیز در بسیاری از حوزه ها به صورت تئوریک یا عملیاتی در خدمت جامعه و اهداف نظام مقدس اسلامی ما ست.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه مهندسی در مسیر پیشرفت اظهارداشت: اگر امروز برخی از ساخته های دست مهندسان را از شهر ها حذف نماییم آنگاه متوجه اهمیت جایگاه مهندسی در زیبایی و پیشرفت جامعه خواهیم بود.

وی افزود: پنجم اسفندماه  به مناسبت زاد روز دانشمند فرهیخته و برجسته ایرانی اسلامی، خواجه نصیرالدین طوسی که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایشان را یکی از ستارگان روشن دانش در تاریخ پر افتخار ایران برشمردند، به نام روز مهندس نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: درحال حاضر بیش از 30 هزار نفر از مهندسان استان سرافراز آذربایجان شرقی در رشته های هفتگانه مهندسی و در راستای اجرای قوانین نظام مهندسی و کنترل ساختمان که یکی از مترقی ترین قوانین پس از انقلاب اسلامی است، مشغول خدمت به جامعه عزیز اسلامی مان هستند.

وی افزود: جامعه مهندسی استان درتلاش است تا ضمن بهره گیری از تجربیات تقریبا ۲۳ ساله اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، گامهای موثری در راستای ارائه مطلوب تر خدمات مهندسی به جامعه، ارتقاء جایگاه مهندسان و کارآمدی سازمان نظام مهندسی ساختمان بردارد.

مهندس طوماری ضمن تقدیر و تشکر از حضورهمه ی میهمانان حاضر در مراسم بزرگداشت روز مهندس، اظهار داشت: تلاش تمامی مهندسان در طول سالیان گذشته مایه ی آبادانی کشور عزیزمان بوده است. وی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت جایگاه مهندسان در جامعه افزود: بلاشک مهندسان سرداران سازندگی کشورمان هستند و کسی نمی تواند منکر این امر باشد. وی افزود: قطعا نتیجه ی حضور مهندسان در هر جامعه ای توسعه و آبادانی آن جامعه خواهد بود. مهندس علی طوماری رئیس سازمان نظام مهندسی اضافه کرد: حدود 70 درصد شاخصهای توسعه هر جامعه ای در دست مهندسان است و اگر این بخش جامعه فعال باشد این شاخص ها افزایش خواهد یافت و ما مهندسان باید تلاش نماییم این موضوع را با مسئولیت پذیری و تلاش خودمان در جوامع نهادینه نماییم.

دومین روز

دومین روز آیین بزرگداشت روز مهندس، با حضور اعضا و خانواده های آنان و نیز اعضای هیات مدیره سازمان، همچنین برخی از مدیران محلی، شهردار کلانشهر تبریز و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز و شهرداران مناطق مختلف و برخی دیگر از مسئولان استانی برگزار گردید.

روز سوم

روز سوم جشن با حضور معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذربایجان شرقی ادامه یافت.  در این مراسم سه روزه مراسمات مختلف و متنوع فرهنگی و تفریحی برای اعضای شرکت کننده با حضور هنرمندان مطرح کشور برگزار شد.

این گزارش حاکی است که حضور درمراسم جشن روزمهندسی توسط سایر ارگانها ازجمله حضور و سخنرانی درمراسم روز مهندس در دانشگاه رشدیه، حضور درمراسم بزرگداشت روز مهندس سازمان نظام مهندسی کشاورزی، حضور دربرنامه بزرگداشت روز مهندس در شهرستان بستان آباد ، حضور در برنامه سحرلر شبکه سهند از دیگر برنامه های سازمان در هفته بزرگداشت مقام مهندس بود.

خاطر نشان می سازد همزمان با مرکز استان مراسم گرامیداشت مشابهی در اکثر شهرها و دفاتر نمایندگی شهرستانهای استان نیز به همت اعضای هیات اجرایی این دفاتر برگزار گردید. 

چایکنار، بلوار استاد شهریار، بعد از پل گلکار، پایین تر از بنیاد شهید و امور ایثارگران

تلفن: 36598300 041 * فاکس: 36598346 041 * پست الکترونيک: info @Azarnezam.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی می باشد.

nagofte nagofte

Designed by Rman Co