يکشنبه 14 آذر 1395

گزارش برگزاری مراسم تودیع و معارفه اعضای شورای مرکزی دوره ششم و هفتم

با حضور وزیر راه و شهرسازی، اعضای دوره ششم و منتخبان دوره هفتم در محل وزارت راه و شهر سازی مراسم تودیع و معارفه اعضای شورای مرکزی دوره ششم و هفتم برگزار شد.

در جلسه تودیع دوره ششم شورای مرکزی و معرفی دوره هفتم علاوه بر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، حامد مظاهریان معاون راه و شهرسازی، مدیران وزارت خانه راه و شهرسازی، اکبر ترکان رئیس سازمان نظام‌مهندسی کشور ، اعضای شورای مرکزی دوره ششم و منتخبان دوره هفتم سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور نیز حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، در ابتدای  این مراسم که با حضور تنی چند از مسئولان وزارت راه و شهر سازی برگزار گردید، معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر جایگاه مهم شورای مرکزی در کشور گفت: انتظار می‌رود شورای مرکزی هفتم با داشتن اعضا و ساختاری جوان بتواند عملکرد مطلوبی در جامعه داشته باشد.

حامد مظاهریان بابیان مطلب فوق افزود: منتخبان شورای هفتم باید شجاع تر و مصمم تر از هر دوره ای مسیر درست را طی کنند و با درک دو دهه از تاریخ نظام مهندسی ، رضایت مهندسان و رضایت مردم را از عملکرد سازمان بدست آورند.

در ادامه رئیس نظام‌ مهندسی کشور ضمن  اعلام رضایت کامل از فعالیت اعضای شورای مرکزی دوره ششم به ارائه عملکرد این شورا پرداخت و گفت: تصویب نظام‌نامه های متعدد و خط مشی سازمان در شورای مرکزی و هیات عمومی یکی از مهم ترین و ماندگارترین اقداماتی بود که صورت پذیرفت و امیدوارم کارهای نیمه تمام این دوره نیز با درایت اعضای دوره هفتم به نتیجه برسد .

در ادامه این جلسه وزیر راه و شهرسازی دکترعباس آخوندی با اشاره به اینکه مسئولیت مهندسان و توسعه شهری دو نکته بسیار مهم است اظهار داشت: از نظر قانون مهندس باید هم اختیار کامل و هم مسئولیت کامل داشته باشد.

وی گفت: در برهه کنونی حل این مسائل دغدغه‌های مهم جامعه مهندسی است. آخوندی بابیان اینکه در حال حاضر جامعه مهندسی به‌جای مهندس محور، سازمان محور است اظهار داشت: برای حل این معضل باید بررسی‌هایی جدی در قانون داشته باشیم.

لازم به ذکر است که از سوی وزیر راه و شهرسازی، مهندس طوماری رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی  به عنوان عضو اصلی هفتمین دوره شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور انتخاب گردید.

علی طوماری، رییس سازمان استان که در نوزدهمین اجلاس سراسری نظام مهندسی ساختمان کشور در جزیره کیش به عنوان منتخب جامعه مهندسین کشور برگزیده شده بود، توسط  دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی بعنوان عضو اصلی شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور به مدت سه سال انتخاب گردید.

شایان ذکر است با استناد مواد 19 و 20 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و مواد 108 و 109 آیین نامه اجرایی آن، شورای مرکزی متشکل از (25) عضو اصلی و (7) عضو علی البدل با ترکیب رشته های اصلی که از بین دو برابر افراد (64 نفر) معرفی شده به وسیله هیأت عمومی در هر رشته با قید اصلی و علی البدل توسط وزیر مسکن و شهرسازی انتخاب میشوند .

در ضمن در پایان مراسم از زحمات اعضای دوره ششم از جمله خانم دکتر مهروش کاظمی و مهندس بهرام چاوشی نیز به عنوان اعضای دوره ششم قدردانی گردید. 

آبرسان نرسیده به میدان هفت تیر روبروی مجتمع پزشکی یاس - صندوق پستي 3414-51385
تلفن: 36557001 041 * فاکس: 36557003 041 * پست الکترونيک: info @Azarnezam.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی می باشد.

nagofte nagofte

Designed by Rman Co